| 

Top 10 portali pracy w branży IT – gdzie szukać pracy w IT?

Każdy, kto szukał kiedyś pracy zna ten dylemat – jakie strony odwiedzić w poszukiwaniu ofert pracy IT? Na których portalach szukać, a na które nie warto poświęcać czasu? Oto krótki przegląd portali przydatnych w szukaniu pracy w IT.

Jobs For Geek

JobsForGeek.com, to portal pracy dla branży IT z którym z łatwością możesz znaleźć odpowiedni dla siebie projekt.

Wygodna wyszukiwarka pozwala filtrować dostępne oferty po mieście, technologii, typie pracy, jej kategorii czy też stawce. Dużym atutem jest przejrzystość wyszukiwanych ofert: jeszcze zanim klikniesz w ogłoszenie, podgląd umożliwia Ci zobaczenie stawek, czy też wymaganych technologii, co oszczędza Twój cenny czas. Każde ogłoszenie tworzone jest według ściśle określonej struktury, dzięki czemu w łatwy sposób można porównywać ze sobą wybrane oferty.

Portal posiada również bloga, który będzie systematycznie zapełniany wartościowymi treściami zarówno dla programistów jak i rekruterów.

Just Join IT

Sami mówią o sobie, że są “mapą rynku pracy w branży IT”. Pozwalają na wyszukiwanie wymarzonej oferty poprzez wybór miasta, stawki czy też wiodącej technologii. Znajdująca się na stronie mapa pozwala na bieżąco obserwować dokładne lokalizacje poszczególnych ofert. Bardziej zainteresowani konkretną firmą mogą przenieść się do Brand Stories. Tam poprzez zdjęcia i opisy, mogą poznać zespół, historię firmy, jej kulturę, wartości, realizowane projekty itp.

Dodatkowo, portal prowadzi bloga justgeek.it, na którym programiści mogą poszerzać swoją wiedzę. Również możesz obejrzeć live streamy przedstawiające historie pracy polskich programistów na świecie.

No Fluff Jobs

Czyli w wolnym tłumaczeniu “oferty bez ściemy”. Stawiają na transparentność, dlatego też nie znajdziesz tam ogłoszeń bez widełek płacowych. Ich wyszukiwarka, zawierająca oprócz podstawowych filtrów możliwość wyszukania pracy po konkretnym beneficie, pakiecie relokacyjnym oraz możliwości pracy zdalnej. Pozwala to na znalezienie idealnie dopasowanych ofert nawet najbardziej wymagającym kandydatom. Dodatkowo, zakładka ‘companies’ pozwala na spojrzenie na poszczególne firmy przez pryzmat używanych w firmie technologii oraz proponowanych benefitów. Wszystko to opatrzone jest dodatkowo zdjęciami i opisem firmy.

Bulldog Job

Strona z ofertami pracy zachęcająca hasłem “oferty pracy z wieloma szczegółami”. Możesz zatrzymać się tam na dłużej i znaleźć idealny projekt dla siebie. Zadanie może ułatwić wyszukiwarka, która pozwala na przefiltrowanie ogłoszeń po technologii, lokalizacji, rodzaju stanowiska, doświadczeniu oraz zarobkach. Co prawda nie każde z ogłoszeń zawiera widełki finansowe. Jednak po zaznaczeniu dodatkowej opcji w wyszukiwarce możemy przeglądać tylko te, w których zarobki są ujawnione. Oprócz ofert pracy, strona daje możliwość przeglądania profili firm. Od niedawna część z nich jest wyróżniona certyfikatem “Top Tech Employer” przyznawanym przez redakcję portalu. Dla firm, których obietnice składane w ofertach pracy pokrywają się z rzeczywistością.

Portal wspiera również programistów w dokształcaniu się. W zakładce: “szkolenia” zgromadzone są kursy oferowane przez różne firmy, natomiast blog pozwala na śledzenie nowinek branżowych.

4programmers

To serwis poświęcony programowaniu. Znajdziesz tam forum, kompendium wiedzy o programowaniu, a także oferty pracy. Jest możliwość wyszukiwania po tytule ogłoszenia, nazwie firmy, stawce, mieście, czy też języku programowania.

Crossweb

To tak naprawdę głównie baza wydarzeń branżowych i szkoleń. Możesz tu jednak zapoznać się również z profilami pracodawców IT, a także przejrzeć oferty pracy zamieszczone na crossjob. 

Startup Jobs

Jesteś przekonany, że wielkie korporacje nie są dla Ciebie? Zobacz co mogą zaoferować Ci startupy! Ilość ofert na portalu jest co prawda niewielka, ale być może to właśnie tam kryje się ta jedyna i wymarzona? Dodatkowo, na portalu możesz sprawdzić swoją programistyczną (i nie tylko!) wiedzę za pomocą darmowych testów!

Junior Jobs Only

Z hasłem “The best offers for Juniors. No bullshit” wspiera tych, którzy są na początku swojej kariery. Niestety, filtrowanie jest możliwe tylko za pomocą kategorii (Software development / Design & UX / Marketing / Customer Support / Other). Niestety może to utrudnić wyszukiwanie ofert dopasowanych do naszych potrzeb i miejsca zamieszkania.

Job Viously

“New planet of IT recruitment”? Oprócz standardowego wyszukiwania za pomocą filtrów, portal pozwala również na porównywanie do 3 różnych ofert poprzez zestawienie ich na jednej stronie. Ale to jeszcze nie koniec! Istnieje także możliwość wystawienia ogłoszenia jako poszukujący pracy – podając wszelkie szczegóły, które sprawiłyby, że moglibyśmy nazwać nasz projekt tym wymarzonym, być może pozwolisz pracodawcy znaleźć dla siebie rolę w jego firmie?

Coders Base 

Portal dedykowany programistom. Oferty można tutaj wyszukiwać filtrując je w zakresie technologii, miasta oraz poziomu doświadczenia.

Ranking przedstawia listę 10 najlepszych portali pracy w branży IT. Portale w rankingu zostały ustawione według naszej własnej subiektywnej opinii 😉

Opublikowano w IT

One thought on “Top 10 portali pracy w branży IT – gdzie szukać pracy w IT?

  1. Hej, ciekawe zestawienie, choć nie można pomijać pracuj.pl – tam wciąż jest najwięcej na rynku ofert pracy dla IT. Jak ktoś chce mieć przegląd ofer tz różnych portali – dobrze sprawdza się agregator z ofertami : jooble.
    ps. tych którzy nie mają czasu na przeglądanie portali pracy zapraszamy na IT-Leaders.pl – odwrócony model wszystkich portali pracy, jesteśmy już największym serwisem skupiającym społeczność kandydatów w branży IT:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *