|   | 

Nauka Programowania w Dobie Transformacji Procesów Biznesowych

Ostatnimi czasy możemy zaobserwować bardzo duży wzrost zapotrzebowania na specjalistów IT, zarówno programistów jak i administratorów czy też testerów. Ma to związek z pędzącym procesem przekształcania klasycznych modeli biznesowych na te bardziej wykorzystujące różnego rodzaju rozwiązania IT. 

Wśród krajów mocno korzystających na tym procesie jest oczywiście Polska, która od wielu lat coraz częściej staje się źródłem outsourcingu dla globalnych firm. Co za tym idzie ogólny wzrost odczuwają również wszelkie firmy świadczące usługi programistyczne. 

Jednak rosnący popyt na usługi IT wciąż boryka się z niewystarczającą liczbą specjalistów na rynku pracy. Efektem tych procesów jest wzrost liczby szkoleń związanych z programowaniem. 

Jednak wzrost liczby oferowanych szkoleń nie zawsze wiąże się ze wzrostem jakości tych szkoleń. Bardzo dobrym przykładem mogą być tutaj tzw. Bootcampy, które charakteryzują się stosunkowo krótkim okresem szkolenia i zbyt dużą ilością materiału. Kursanci często nie są przygotowani na tak duży wysiłek umysłowy przy stosunkowo wysokich kosztach szkoleń.  

Rozwiązaniem, które staje naprzeciw tym problemom jest korzystanie z kursów, które odpowiednio dostosowują czas do ilości zagadnień programistycznych zawartych w planie kursu. 

Jedną ze szkół programowania oferujących długie 6 – 7 miesięczne kursy jest Szkoła Programowania Gregory & Monsters z siedzibą w Krakowie. Szkoła powstała w 2017 roku i od tego momentu przeszkoliła ponad 150 specjalistów, którzy bardzo często znajdują zatrudnienie w globalnych korporacjach na stanowiskach Junior Developer. 

Jak mówią założyciele kluczem do sukcesu jest dostosowanie czasu szkolenia do potrzeb związanych z szybkością przyswajania materiału, a także dostosowanie technologii do zapotrzebowania na rynku pracy. W programie szkoleń Kursu Programowania Gregory & Monsters znajdują się najnowsze frameworki takie jak: Angular, C# / .NET, MVC, React, JavaScript, Node.js a nawet Blockchain. 

Podczas szkoleń można zauważyć znaczące różnice w znajomości poszczególnych technologii wśród kursantów. Pozwala to na dostosowywanie trudności zadań dla poszczególnych osób, a jest to możliwe tylko dzięki tworzeniu możliwie małych grup szkoleniowych max 9 osób. 

Gregory & Monsters Absolwenci

Osoby, które ukończyły Kurs Programowania Gregory & Monsters zostają również dobrze przygotowane pod kątem przyszłych rozmów rekrutacyjnych. Umiejętność posługiwania się językiem technicznych jest często przepustką do pierwszej pracy na stanowisku programisty. Umiejętność wyjaśnienia poszczególnych zagadnień jest o tyle kluczowa, że rekruterzy już po kilku pytaniach są w stanie określić znajomość danej technologii.

Jak zostać programistą ?

Kurs programowania nie jest jedynym rozwiązaniem, właściwie dzisiejszy dostęp do informacji pozwala na samodzielną naukę, jednak jeśli potrzebujemy uporządkowanej wiedzy oraz kontaktu z trenerem, kurs może być doskonałą pomocą na drodze rozwoju do wysoko wykwalifikowanego specjalisty IT. 

Jaki kurs programowania wybrać ?

Przede wszystkim należy przeanalizować swoją sytuację związaną ze znajomością technologii programistycznych. Obecnie znajomość HTML oraz CSS jest traktowana jako podstawa, a kolejne etapy, takie jak znajomość Bootstrap, JavaScript czy też OOP są wstępem dla szkoleń typu Front-End oraz Full-Stack. Jak twierdzi Grzegorz Kwaśniewski – założyciel szkoły programowania Gregory & Monsters zdarzają się również wyjątki, gdzie poprzez ciężką pracę i zaangażowanie osoby nie mające wcześniej styczności z technologiami IT bardzo szybko osiągają sukces w tej branży. Mentorzy w Gregory & Monsters pomagają kursantom nie tylko podczas tygodni szkoleniowych ale również w weekendy i dni wolne od treningów. Warto wspomnieć, że kursy w Gregory & Monsters są zorganizowane od poniedziałku do piątku co dwa tygodnie. Dzięki czemu kursanci mają sporu czasu na czat z mentorem oraz pracę własną, która w przypadku nauki programowania jest najważniejsza. 

Więcej w temacie kursy programowania Gregory & Monsters możecie znaleźć pod tym adresem: Kurs Programowania

Opublikowano w IT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *