|   | 

Najważniejsza seria Tech Eventów dla młodzieży w Warszawie – musisz tu być!

Jesteśmy grupą przyjaciół z warszawskich liceów. Naszym wspólnym celem stało się rozbudzenie zainteresowań naukowych naszych rówieśników oraz młodszych kolegów. Wpadliśmy na pomysł zorganizowania zajęć prowadzonych przez wybitne osobistości świata technologii połączonych z pokazami, na których nie zabraknie eksperymentów i dużej ilości zabawy.

Innymi słowy, na wykładzie młodzież dostanie narzędzie (wiedzę) która, przyczyni się do nakreślenia ich dalszej ścieżki kariery, oraz pozwoli poznać świat technologii od podszewki. 

W ramach projektu przeprowadzimy serie 3 zajęć (sesji), w każdy ostatni piątek miesiąca, od lutego do kwietnia (tj. 28 lutego, 27 marca, 24 kwietnia). Zajęcia będą trwały ok. 3h i zaprosimy na nie do 6 prelegentów – przedsiębiorców, profesorów, polityków.

Na pierwszej, zbliżającej się sesji usłyszymy m.in. o bardzo kontrowersyjnych zagadnieniach dotyczących sztucznej  inteligencji, super szybkiej kolei Elona Muska, cyberbezpieczeństwie czy druku 3D. Nie zabraknie również mini Expo – nasi najlepsi patroni i partnerzy zadbają o rozrywkę – konkursy i gry.  Jest na co czekać!

Wszystko organizujemy w 100% non-profit. Uważamy, że technologia powinna być inkluzywna – zaprosiliśmy wobec tego wszystkie warszawskie licea i podstawówki do współpracy – włącznie ze specjalnymi. Szacowana liczba uczestników pojedynczej sesji to ponad 200 os. w wieku 14-19 lat. Zajęcia będą odbywały się w czasie godzin szkolnych (10.00 – 13.00) – dyrektorzy szkół wyrazili chęć przyprowadzenia najlepszych z nich w formie aktywności dodatkowej.

Wydarzenie odbędzie się na Campusie Googla – Plac Konesera 10 w Warszawie – czekamy na potwierdzenie sali.  

Na ten moment naszymi patronami oraz partnerami są: Google Developers, Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem, MamStartup, Women In Technology, Blockchain4everyone, What the Hack i wiele innych.

Pomysłodawcami zajęć i głównymi organizatorami są Patryk Pijanowski (16l, 47LO) oraz Antoni Sadziak (15l, 2SLO). Oboje pasjonujemy się technologią. Patryk to ogromny fanatyk druku 3D, założyciel startupu www.oprinter.pl oraz organizator Konferencji Youth Future Conferce’17(w ASP), na której gościł m.in. Wicepremier Jarosław Gowin, czy Prezes Mastercard. Antonii jest byłym radnym młodzieżowej rady dzielnicy Ursynów, pracował również przy organizacji „Ursynów Music Fest”.

Więcej informacji: www.techsesh.pl oraz www.facebook.com/TechSeshWarszawa

Nasze pierwsze wydarzenie: https://www.facebook.com/events/761927877643475/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *