|   | 

Kim jest Geek?

Geek to osoba, która interesuje się daną dziedziną nauki i jest w niej ekspertem. Często owym terminem określa się osoby zainteresowane komputerami, wkręcone w programowanie, fanów technicznych nowinek, którzy nie stronią od gier i tech gadżetów, dlatego też z owym terminem utożsamia się wielu programistów i osób osadzonych w środowisku IT.

Mianem Geek można określić osobę, której przyjemność sprawia zagłębianie się w daną dziedzinę nauki, pochłoniętą swoimi zainteresowaniami, dla której rozwijanie pasji jest priorytetem.

Takie osoby są też często indywidualistami, ludźmi, którzy nie lubią iść z prądem, za to cenią w sobie wyjątkowość i odmienność. Często wyróżnia ich także niekonwencjonalne poczucie humoru. Ich mocną stroną jest ich pasja, i zaangażowanie, z jaką się jej oddają, co czyni ich świetnymi pracownikami. 

Są specjaliści w swojej dziedzinie, i nie raz odznacza ich sumienność i perfekcjonizm. Wyróżnia ich ciekawość świata, dlatego lubią też wyzwania i podchodzą do nich z entuzjazmem, a pokonywanie trudności przynosi im ogromną satysfakcję. Omijają one schematy i umieją myśleć poza pudełkiem.

Nic dziwnego więc, że osoby o takim stylu bycia świetnie odnajdują się w środowisku IT, które przyciąga takie osobowości jak magnes.

Środowisko IT łączy w sobie właśnie takich ludzi, którzy tworzą w ten sposób niezwykle ciekawe community. Choć nie każda osoba wkręcona w kodowanie utożsamia się z określeniem “Geek”, praca programisty zawiera w sobie wszystko, co pasuje do osobowości Geeka – styczność z nowościami ze świata, możliwość zagłębiania się w skomplikowane koncepty, obcowanie z czymś złożonym i zrozumiałym tylko dla określonej grupy ludzi, co sprawia, że przynależąc do tej, można powiedzieć “elitarnej” grupy, można poczuć się wyjątkowym.

Co ma do tego JobsForGeek.com?

Jest to nasz portal, gdzie osoby które pasują do wyżej wymienionego opisu mogą szukać dla siebie projektów i wyzwań, które będą odpowiadały ich oczekiwaniom. 

Kiedy Geek chce sobie kupić nowy sprzęt, powiedzmy komputer, nie idzie on do sklepu RTV AGD i nie prosi o “dobry komputer”. Zwykle ma on bardzo konkretne wymagania co do procesora, parametrów itd, często składa on swój komputer od zera, kompletując odpowiednie części. Podobnie jest z szukaniem pracy w IT. Choć nie każdy programista powie o sobie “geek”, to sposób myślenia jest z grubsza podobny. Specjalista IT dokładnie wie, w jakiej technologii chce się rozwijać, jaki rodzaj projektów go interesuje, i czego oczekuje on od miejsca pracy. W tej branży nawet pół roku doświadczenia w konkretnej technologii nieraz stanowi znaczącą różnicę. Dlatego też, programista szukający pracy nie chce przebierać z oceanu ofert, chce móc odsiać te, które nie pasują do niego i zobaczyć takie, na które pasują do jego wymagań i oczekiwań.

Jako JobsForGeek.com, rozumiejąc ten mindset, pracujemy nad platformą, dzięki której kandydat szukający pracy w IT, po zastosowaniu odpowiednich filtrów odnajdzie tylko te oferty, które idealnie odpowiadają temu, czego dana osoba szuka.

Co myślicie o takim podejściu? Myślicie, że idziemy w dobrym kierunku? Sprawdźcie jak Wam się korzysta i dajcie nam feedback!

One thought on “Kim jest Geek?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *