| 

Jak znaleźć pierwszą pracę w branży IT?

Branża IT przyciąga do siebie coraz więcej nowych kandydatów wysokimi zarobkami, dogodnymi warunkami pracy i możliwością szybkiego awansu. Wiele osób postanawia całkowicie zmienić zawód i wejść do świata IT, który daje obecnie ogromne możliwości rozwoju. Ty też postanowiłeś to zrobić?

Kończysz kurs programowania, testera lub UX i postanawiasz szukać nowej pracy. Tylko jak się za to zabrać? Od czego zacząć? 

Od Twojej wizytówki, czyli portfolio!

Przy poszukiwaniach pierwszej pracy portfolio to jedyna wizytówka Twoich umiejętności, którymi możesz pochwalić się przyszłemu pracodawcy. To niezwykle ważne, abyś podczas nauki na kursie zbierał swoje dotychczasowe projekty (te małe i te duże) w jedno miejsce – na GitHub. Poświęcenie czasu na dopracowanie swojego portfolio na GitHubie zaowocuje w Twoich poszukiwaniach nowego stanowiska! 

Bądź proaktywny

Rekruterzy szukają programistów, którzy wykazują się pasją i zaangażowaniem. Poza ukończonym kursem dobrze, jeśli będziesz mógł pochwalić się dodatkowymi osiągnięciami. Możesz stworzyć własną stronę internetową, pomóc znajomym zoptymalizować sklep internetowy itd. To dodatkowe projekty do Twojego portfolio, ale przede wszystkim pokazanie przyszłemu pracodawcy, że ciągle chcesz się uczyć, a programowanie to dla Ciebie coś więcej niż tylko praca. Właśnie takich juniorów szukają firmy!

Jeśli masz już portfolio, czyli wizytówkę Twoich umiejętności, którą możesz zaprezentować podczas rekrutacji – czas na poszukiwania wymarzonego stanowiska. Gdzie zacząć?

Portale przeznaczone dla branży IT

Najłatwiej będzie Ci rozpocząć swoje poszukiwania od standardowych portali z ogłoszeniami o pracę – takimi jak na przykład Jobs For Geek!

Postaw na networking

Poświęć także swój czas na udział w branżowych konferencjach i meet’upach. To tam możesz spotkać swojego przyszłego pracodawcę, a także zdobyć nową wiedzę, która pomoże Ci zabłysnąć na rozmowie o pracę. 

Nie bój się mediów społecznościowych

Nie masz jeszcze profilu na LinkedIn? Czas to zmienić! Załóż profil, bądź aktywny i daj się poznać rekruterom! Obserwuj ciekawe konta z branży i angażuj się w dyskusje, a zostaniesz zauważony.

Ukończenie kursu IT to tylko początek Twojej drogi w poszukiwaniach wymarzonej pracy. Dobrze przygotuj się do tego procesu i nie osiadaj na laurach. Jeśli wykażesz się zaangażowaniem i motywację, pierwszą pracę zdobędziesz całkiem szybko!

Opublikowano w IT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *