|   | 

#ITtaste – branża IT wspiera lokalną gastronomię

Ponad 50 nominowanych firm, blisko setka poleconych miejsc, w których warto zjeść i 5 krajów, w których akcja odniosła skutek – tak w skrócie można opisać akcję #ITtaste, zapoczątkowaną przez WebMakers Software House

Obecna sytuacja związana z pandemią koronawirusa spowodowała, że lokale gastronomiczne zostały postawione w bardzo trudnej sytuacji. Część z nich niestety nie przetrwała zarządzonych restrykcji i zniknęła z ulic wielu miast w Polsce. Jednym ze sposobów na zminimalizowanie strat finansowych było wprowadzenie możliwości dostawy zamówionych posiłków, z czego, na całe szczęście, skorzystało wiele punktów gastronomicznych.

Jak wiadomo-nie samą pracą żyje branża IT, dlatego wielu pracowników ceni sobie możliwość zjedzenia dobrego dania w ramach przerwy czy spotkania ze znajomymi po pracy. Zamknięcie lokali gastronomicznych nikomu nie było na rękę, dlatego w ramach wsparcia miejsc, w których można zjeść dobrze i ze smakiem, powstała akcja #ITtaste zapoczątkowana w social mediach przez WebMakers Software House.

Inicjatywa polega na wskazaniu miejsc, które warto odwiedzić ze względu na pyszne jedzenie i dobrą obsługę. Ważne jest również, aby wskazać inne firmy z branży IT do udziału w wyzwaniu. Do tej pory akcja objęła takie kraje jak USA, Norwegia, Wielka Brytania czy Słowacja. – Udało nam się zaangażować wiele innych software house’ów, ale nie tylko – w akcji wzięły udział również firmy z branży kreatywnej czy też realizujące usługi dla branży IT. Inicjatywa powstała spontanicznie – sami mieliśmy problem, bo nasze ulubione miejsca działały w ograniczonym zakresie, dlatego postanowiliśmy stworzyć socialowy przewodnik po miejscach z gastronomią, które warto odwiedzić, kiedy tylko będzie to możliwe. Łącznie wskazanych zostało prawie sto takich propozycji – mówi Szymon Kania, CEO WebMakers.

Akcja szybko zyskała na popularności, nie tylko wśród firm z branży IT, ale także wśród samych lokali gastronomicznych, które odwdzięczały się polecającym je firmom między innymi zniżkami na kolejne zamówienia. Co ważne, do akcji nadal można dołączyć w bardzo prosty sposób – wybierzcie kilka miejsc, w których zamawiacie jedzenie, oznaczcie je w poście na Facebooku, używając także hasztagu #ITtaste, a przy okazji nominujcie również inne firmy do podzielenia się swoją listą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *