|   | 

21 edycja CODE{sun}DAY – Poznań, już 9 lutego 2020!

Branża IT nieustannie spotyka się z brakiem kadr, które mogłyby sprostać zapotrzebowaniu rynku. Firmy w całym kraju poszukują specjalistów z długim stażem, jednak rynek nie zamyka się na nowe osoby tzw. juniorów. 

Chętnych, by zacząć przygodę z branżą IT jest wielu, ale nie każdy wie, jak zacząć i jakiej technologii się uczyć. W wyborze może pomóc CODE{sun}DAY, czyli niedzielne warsztaty kierowane przede wszystkim do tych, którzy nie mieli jeszcze żadnej styczności z tworzeniem oprogramowania i potrzebują upewnić się, czy to dobry kierunek, zanim wykonają kolejny, nie ukrywajmy kosztowny krok jeżeli chodzi zarówno o czas jak i pieniądze, jakim jest nauka na kursie, w domu czy na studiach.

Świat nowych technologii może wydawać się z początku nieprzystępny i skomplikowany. Podczas niedzielnych warsztatów programiści uchylają jednak rąbka tajemnicy. Pokazują, jak wygląda i jakich umiejętności wymaga ich praca, a co najważniejsze – pomagają uczestnikom napisać ich pierwsze linijki kodu lub wykonać pierwszy test aplikacji. Takie wydarzenie to świetna okazja, by zadać nurtujące nas pytania obeznanym trenerom oraz wymienić się swoimi doświadczeniami z nowo poznanymi kolegami i koleżankami oraz odpowiedzieć na pytanie czy to właściwy kierunek.

Podczas najbliższej 21 edycji osoby zainteresowane wejściem do branży IT będą mogły zmierzyć się z podstawami HTML-a, zgłębić tajniki Pythona lub dowiedzieć się, jak w praktyce wygląda testowanie oprogramowania. W ten sposób sprawdzą, czy interesująca ich ścieżka kariery – tester lub programista – rzeczywiście im odpowiada oraz czy powinni inwestować w nią swój czas i pieniądze. To także dobra okazja dla bardziej doświadczonych informatyków, którzy rozważają przebranżowienie się.

Wydarzenie odbędzie się w Poznaniu już 9 lutego 2020. Zapisy trwają od 02 lutego. W cenę – poza warsztatami programowania lub testowania – jest wliczona pyszna pizza i kawa. O wpisaniu na listę uczestników decyduje odpowiedź na pytanie: „dlaczego chcesz wziąć udział w warsztatach?”.

Więcej szczegółów na stronie CODE:ME: https://codeme.pl/codesunday-poznan/ oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/FundacjaCODEME/ . Zapisy odbywają się za pośrednictwem serwisu Evenea: https://evenea.pl/event/codesunday21/.

Fundacja CODE:ME od ponad czterech lat prowadzi warsztaty, kursy i szkolenia IT z wielu różnych języków programowania i technologii i na różnych poziomach zaawansowania – od całkiem podstawowych, otwartych dla wszystkich, po bardzo specjalistyczne. W chwili obecnej grono naszych absolwentów liczy przeszło 1500 osób. Ich podstawową misją jest szeroko zakrojona działalność edukacyjna i promująca poszerzanie kompetencji technologicznych, a także szerzenie świadomości o ścieżkach wejścia do świata IT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *